כמה עולה להתקין עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית?

עמדת טעינה חשמלית לרכב
שיתוף
שיתוף

תוכן עניינים

יותר ויותר אנשים בישראל כיום מבינים את הפוטנציאל החבוי בשימוש יומיומי וקבוע ברכבים חשמליים או היברידיים ואת התרומה שלהם הן לשמירה על איכות הסביבה והן לחסכון הכספי שהם יכולים להביא איתם לבעלים שלהם. יחד עם זאת צריך לקחת בחשבון שהרכב לא יכול לנסוע ללא הטענה מלאה של הסוללה שלו ולכן נשאלת השאלה כמה יעלה לבעל הרכב להתקין עמדת טעינה לרכב חשמלי בצמוד לבית שלו. בדרך זו הוא יוכל להטעין את הרכב בזמן שהוא לא עושה בו שימוש וכך הרכב תמיד יהיה מוכן לנסיעה בכל רגע.

איך ניגשים לנושא של התקנת עמדת טעינה פרטית?

כאמור, כיום יש יותר ויותר כלי רכב חשמליים והנושא של התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי כבר מזמן הפך להיות נושא מרכזי בשיח הציבורי. חשוב מאד לקבל את המידע הנדרש אך ורק מחשמלאי מוסמך שמכיר את התחום ויש לו ניסיון בהתקנת עמדות הטעינה. צריך למצוא את המקום המתאים בסמיכות לעמדת החנייה של הלקוח, לבדוק את החיבור את לוח החשמל שלו ואת אפשרויות ההארקה ובמידה ומדובר בשטח ציבורי הרי שעל בעל הרכב לקבל את אישור ועד הבית להתקין את העמדה. יש ליצור קשר עם חשמלאי מנוסה המורשה לבצע פעולה זו ולקבוע איתו הגעה למקום לצורך התרשמות ולאחר מכן כדי לבצע את ההתקנה.

מה המחיר של התקנת עמדת הטענה?

חשוב לקחת בחשבון שאת העלות של התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי צריך לבחון במקביל לחשיבה הקשורה ברכישת הרכב, שכן מדובר בעלות לא מבוטלת שלא כדאי להיות מופתעים כשצריך יהיה לשלם אותה. באופן כללי וגורף אפשר לומר שהמחיר העמדה עצמה כולל ההתקנה והחיבורים הדרושים לרשת החשמל עומד על כמה אלפי שקלים. המחיר יכול לנוע או להשתנות בין חשמלאים ואנשי מקצוע שיבצעו את העבודה והוא גם יכול לכלול פריטים נוספים כמו משאבה נוספת, עמוד להשעין עליו את הכבלים או בחירה בעמדת טעינה שונה ומתקדמת יותר כמו עמדה סולארית, למשל.

איך בוחרים את החשמלאי המתאים להתקנת עמדת טעינה?

לא כל חשמלאי יהיה חשמלאי מוסמך ולא כל החשמלאים המוסמכים יכולים להציע שירות של התקנת עמדות הטעינה המבוקשות. חשוב לוודא שהחשמלאי מכיר את התחום, בקיא בו ויש לו ניסיון גם בהכרות עם סוגים שונים של עמדות טעינה וגם בביצוע ההתקנה הלכה למעשה. חשוב לשוחח עם החשמלאי, לשמוע ממנו על הניסיון שלו ולאחר השיחה לקבל ההחלטה בנוגע להזמנת השירות ממנו. לעוד מידע אודות עמדות טעינה חשמליות תוכלו לקרוא באתר של חנן ישראלי. חשמלאי מנוסה שמכיר לעומק את התחום גם יוכל לסייע בבחירת העמדה המתאימה לרכב ובבחירת האביזרים הנדרשים להשלמת פעולת הטעינה בצורה חלקה ונוחה.

שיתוף
שיתוף
אולי יעניין אותך גם?