כמה עולים אריחים מעוצבים ואיפה ניתן לקנות אותם?

אריחים מעוצבים
שיתוף
שיתוף

תוכן עניינים

מה משפיע על מחירם של אריחים מעוצבים, ברמה הפרקטית ביותר – והיכן ניתן למצוא אותם. כל זאת ועוד, בכתבה הבאה.

מה הגורם המרכזי שיכול להשפיע על מחירם של אריחים?

נתחיל מהתאכלס. אריחים מעוצבים, עולים יותר מאשר אריחים פשוטים ולא איכותיים. זו פשוט האמת, וזה מה שיש לצפות לו. אם ניקח לדוגמה אריחי קרמיקה פשוטים, ונמדוד על פי מטר ריבועי – נוכל לראות כי המחירים מתחילים ב-40 ₪ למטר. אך הנה הקאץ': מדובר באריחי קרמיקה קטנים, פשוטים ולא איכותיים במיוחד.

האיכותיים, ה-לא סטנדרטיים, המעוצבים במיוחד – יעלו גם מאות שקלים למטר. על כן, לאריחים מעוצבים יש טווח מחירים די נרחב, אשר נשען על לא מעט פרמטרים. בכתבה זו, נסקור קצת את מהותם.

מה הקשר בין הגודל והצורה למחירם של אריחים מעוצבים?

מה משפיע במיוחד על מחירם של אריחים מעוצבים? גודלם. גודל האריח משפיע ישירות על מחירו. אריח גדול יותר, מצריך יותר השקעה בייצורו ללא פגם. על כן, אריח קטן יותר, יהיה זול יותר. 

חוץ מגודל, מה משפיע על מחירם של אריחים? התשובה פשוטה, צורתם. צורות סטנדרטיות ומרובעות, זולות יותר מצורות מלבניות או גאומטריות אחרות.

מהי רמת שחיקה וכיצד היא מתבטאת במחירם של אריחים?

מה עוד משפיע על מחירם של אריחים מעוצבים? רמת שחיקה. אנחנו יודעים, זה נשמע כמו מושג מאוד מקצועי אך הוא למעשה קל להבנה. נניח שמדובר על אריחי קרמיקה. שהרי, להם רמות שחיקה שונות. כלומר, לכל סוג עמידות אחרת בפני שחיקה. רמת השחיקה, מאפיינת את האריחים ומסבירה את ייעודם. אם יש רמת שחיקה נמוכה, אזי שנוכל להלביש את האריחים על הקירות. אם יש רמת שחיקה גבוהה נוכל לשים את האריחים אפילו במעברים ציבוריים. רמת שחיקה גבוהה יותר תניב עלות גבוהה יותר.

מהו טווח הסטייה ומה השפעתו על מחירם של האריחים הללו?

אלמנט נוסף שיכול להשפיע כהוגן על מחירם של אריחים אלו – הוא טווח הסטייה במידתם. מדובר אפוא במידת ההתאמה של האריח לגודלו המוצהר. לעתים, בתהליכי ייצור, ישנן סטיות במידות האריחים. רמת סטייה גבוהה יותר תוריד את מחירם, ותכלול אריחים שאינם יתאימו בדיוק למידה המוצהרת. רמת סטייה נמוכה לא תספק הורדה שכזאת במחיר. 

בניב דומה, ישנו סוג א' וסוג ב' באריחים. סוג א' משמעו היעדר פגמים בציפוי או בצבע. סוג ב' משמעו פגמים שונים.

לסיום, היכן ניתן למצוא אריחים מעוצבים?

דיברנו מספיק על מחירם של אריחים מעוצבים, ומה יכול להשפיע עליו. לסיום סיומת, נציין היכן ניתן למצוא אותם. ובכן, אלפא אריחים מעוצבים, מציעה קולקציה של אריחים:

  • חיפויים
  • ריצוף
  • בריקים
  • פסיפסים
  • דקורים

וכן הלאה. המיוחד באלפא אריחים, הוא החידוש (לעתים קרובים) בקולקציית האריחים והתאמתה לטרדנים ולמגמות העיצוב בארץ ובעולם. זאת מעבר לשמירה על רמת איכות גבוהה, ושירות הלקוחות האנושי כמו גם העבודה מול היצרנים המשפיעים בעולם.

שיתוף
שיתוף
אולי יעניין אותך גם?